Slovo našega člana Vinka Hostarja

“Življenje. Najlepše je, ko se razsipa z žarom na vse strani in vse do poslednjega hipa z visokim plamenom gori.”

– Niko Grafenauer

Z žalostjo v srcu sporočamo, da nas je zapustil naš dolgoletni član Vinko Hostar. Kot dolgoletni podpredsednik je v našem društvu pustil izjemen pečat, kot upravnik doma pa je vsem sekcijam in članom društva omogočal, da so svoja dela ustvarjali in predstavljali na odru Doma XIV. divizije.

Dragi Vinko,

tako si jemal življenje, da je venomer in do poslednjega hipa gorelo z visokim plamenom. Počaščeni smo, da je ta tvoj žar grel tudi nas, člane kulturnega društva. Mnogo poti smo prehodili skupaj, mnogo premier, koncertov … proslavili na domačem odru, mnogokrat si nas presenetil na gostovanjih in se, kot naš zvesti član, kar pojavil nekje na drugem koncu Slovenije – v Novi Gorici ali na Jesenicah … Čutili smo tvojo neomajno podporo, spodbude in vero v naš uspeh. Morda smo ti premalokrat izrazili hvaležnost za tvoj trud, zdelo se nam je, da veš, da te cenimo in spoštujemo. Pogrešali bomo tvoj stisk roke, tudi kritične in pohvalne besede. Nikoli nam nisi dajal praznih obljub, vedno si vse obljubljeno uresničil po najboljših močeh in zmožnostih. Hvala, Vinko!

Morda vas bo zanimalo tudi ...